umelecké drotárstvo - wire hand made art

Informácie o nás

Volám sa Michal Viskup a so svojou drahou polovičkou sa venujeme drôtiku už takmer 10 rokov, nepočítajúc malé (veľké) prestávky spojené s rozrastaním sa našej dnes už 5 člennej rodinky.

Zatiaľ sa tvorbe venujem zo záľuby, alebo skôr z chtíča vytvárať stále niečo nové. V minulosti som pracoval s rôznymi materiálmi (drevo, hlina, prútie...) až som sa náhodou dostal k medenému drôtu, ktorý sa mi zapáčil z viacerých dôvodov: ľahká manipulácia, rôznofarebnosť a farebná stálosť (lakovaný drôt), jednoduchá údržba (stačí výrobky opláchnuť prúdom vody).

Techniky výroby vychádzajú zo starodávneho spôsobu pletenia košíkov, teda hrubšie (kostrové) drôty sú k sebe spájané tenšími drôtikmi (oplet). Všetko ostatné je už len na fantázii a zdokonaľovaní sa toho, kto drôtiky ohýba... A tak som kus za kusom, výrobok za výrobkom domotal techniky do dnešnej podoby. Verím, že za ďalších 10 rokov sa nad týmito slovami znovu pousmejem...

Hodnotenie našeho úsilia nechávam na Vás, vo Fotogaléria si môžete pozrieť naše výtvory (mnohé z nich pochádzajú z rúk mojej manželky).

Ešte nedávno som sa pomerne často prezentoval na rôznych podujatiach (remeselné jarmoky, tvorivé dielne a pod.), v dnešnej dobe som sa však po dlhšej úvahe rozhodol prezentovať aj takýmto spôsobom.

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na miso.viskup@post.sk alebo na tel. 0905 838 074.

Kontakt

Medený svet - umelecké drotárstvo

miso.viskup@post.sk

+421 (0)905 838 074

Vyhľadávanie